Yeni Haberler
Amazon Para Kazanma
Amazon Para Kazanma

Amazon Para Kazanma

Amazon Para Kazanma ile ilgili bilgi isteyenler için temel bilgileri ve farklı yöntemleri kapsar. Amazon, dünyanın en büyük e-ticaret platformlarından biridir. Ürün satışı dışında birçok hizmet sunan platform, dünya çapında faaliyet gösteriyor. Bu noktadan hareketle uluslararası pazarlara açılmak isteyen birçok üretici, firma ve girişimcinin odak noktasıdır.

Amazon Şirketi Hakkında

Şirket 1994 yılında Jeff Bezos tarafından ABD’de kuruldu. Bugün, 16 farklı ülkede çevrimiçi mağazaları olan küresel bir pazardır. Birçok kategoride çok sayıda ürün satılmaktadır. E-ticaretin yanı sıra eğlence, teknoloji, bilgisayar ve dijital yayıncılık gibi alanlarda da hizmet vermektedir.

En Çok Ziyaret Edilen Web Sitesi Amazon

En çok ziyaret edilen web sitelerinden biri olan Amazon.com, Haziran 2021’de dünya çapında 2,7 milyar ziyarete ulaştı. Popüler bir ortamda ürün satmak daha kolay olabilir. Siz de bu kadar popüler bir platformda ürününüzü satıp e-ticaretten gelir elde etmek isteyebilirsiniz.

Satışlarınızdan sonra Amazon’dan ödeme almak isteyebilirsiniz. Bu durumda, uluslararası bir banka havalesi yapmanız gerekebilir. Geleneksel uluslararası transferler de ek maliyetlere neden olabilir.

Öngörülemeyen kesintileri önlemek için Wise’ı seçebilirsiniz. Ticari faaliyeti olan firmalar için Wise hesabı açmanız gerekmektedir.

Örneğin, Amazon.com’da satış yapıyorsanız ve ödeme alıyorsanız USD hesap bilgilerinizi kullanabilirsiniz. Bu örnek çoğaltılabilir. Amazon.de ve Amazon.fr için EUR hesap bilgilerinizi ve Amazon.ca için CAD hesap bilgilerinizi kullanabilirsiniz.

Çoklu Döviz Hesabı

Çoklu döviz hesabınızda biriken paranızı TL’ye çevirebilir ve Türkiye’deki yerel bankanıza aktarabilirsiniz. Wise, para birimlerini dönüştürürken orta oranı kullanır. Reel piyasa faiz oranı, küresel para piyasalarında alış ve satış oranları arasındaki orta noktaya göre belirlenir. Bahsettiğimiz döviz kurunu Google’da gördüğünüz döviz kurları olarak düşünebilirsiniz.

Ayrıca bkz. “Amazon’dan nasıl para alırım?” daha detaylı bilgi için. Siteye göz atın. Bu yazıda aşağıdaki konular hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Amazon İle Nasıl Para Kazanabilirsiniz?

Amazon, dünyanın büyük pazarlarında söz sahibidir. 2020 itibariyle, dünya çapında yıllık net satışları yaklaşık 386 milyar dolar. Bunun ortalama 264 milyar doları ABD’ye, 30 milyar doları Almanya’ya, 26 milyar doları İngiltere’ye, 20 milyar doları Japonya’ya ve 46 milyar doları dünyanın geri kalanına gitti.²

Rakamların bu kadar büyük olması ticari faaliyetin ne kadar yoğun olduğunu gösteriyor. Girişimci veya şirket olarak bu pazarlara girip para kazanabilirsiniz. Amazon Para Kazanma nın birkaç yolu vardır. Şirket, şirketlerin ve girişimcilerin işlerini çevrimiçi ortamda büyütmeleri için bir dizi program hazırlamıştır. Bu programlarla ilgili ayrıntılar için makalemizin geri kalanına bakın.

Her yöntemin kendine göre avantajları ve dezavantajları vardır. Bu yöntemleri kullanırsanız Amazon’un Satış Politikaları ve Davranış Kuralları’na uymanız gerekir.³ Aksi takdirde olumsuz durumlar ortaya çıkabilir. Bu yöntemler ve programlar, Amazon’un faaliyet gösterdiği tüm ülkelerde mevcut olmayabilir. Ayrıca Türkiye dahil satış yaptığınız ülkelerdeki vergilendirme gibi yasal düzenlemeler hakkında bilgi edinin. Bir vergi uzmanından yardım alabilirsiniz. Şimdi bu yöntemleri ve programları paylaşalım.

Amazon Satıcı Olma

Amazon’da satıcı olun. Wise kullanıcısıysanız, çoklu döviz hesabı sayesinde birçok hesap bilgisine sahip olabilirsiniz. Hesap bilgileri, çoklu para birimi hesabınızı o ülke için yerel bir hesap olarak kullanmanıza olanak tanır. Çoklu para birimi hesabına yapılan yerel ödemelerden herhangi bir kesinti yapılmaz.

Amazon’da satıcı olarak para kazanabilirsiniz. Milyonlarca müşteriye kolayca ulaşabilir ve ürün veya hizmet satabilirsiniz.⁴ İşletmeden işletmeye (B2B) veya işletmeden müşteriye (B2C) satış modeli arasında seçim yapabilirsiniz. Amazon Business, B2B modelini özel araçlarla daha etkili hale getirmek için tasarlandı. Üretici ve distribütörleri bir araya getiren profesyonel bir yapıya sahiptir.

Amazon Para Kazanma bir satıcı, perakendeci veya marka sahibi olarak, ürünlerinizi dünya çapındaki mağazalarda satmak için bir Amazon satıcı hesabına sahip olmak yeterlidir.

Amazon Para Kazanma ile alakalı içeriğimizin sonuna gelmiş bulunmaktayız. Sitemiz içeriklerleri alakalı daha kapsamlı arama sağlayabilmek için Google baz alarak arama sağlayabilirsiniz.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir!

İlginç İş Fikirleri

İlginç İş Fikirleri

İlginç İş Fikirleri neler diye düşünenler için yeni iş fikirleriyle harekete geçmek isteyen ve bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir