Yeni Haberler
Avrupada Yeni İş Fikirleri
Avrupada Yeni İş Fikirleri

Avrupada Yeni İş Fikirleri

Avrupada Yeni İş Fikirleri hakkında konuşmak istiyorum. Yurtdışında birçok ülkeyi ziyaret etmiş bir girişimci olarak Türkiye’de olmayan ama avrupada olan Evet, farklı kültürler, tüketim alışkanlıkları ve pazar potansiyeli ile farklı fikirlerin ortaya çıkması oldukça doğal. Elbette dünyanın küreselleşmesiyle birlikte Türkiye’de olmayan ama yurt dışında olan bu tür iş fikirlerinin sayısı giderek azalmaktadır.

Avrupa’da Yeni İş Fikirleri

Aklınıza çok ilginç bir Avrupa’da Yeni İş Fikirleri  fikir gelse bile araştırma yaptığınızda bunun denendiğini görebilirsiniz. Bu sadece iş fikirleri için değil, aynı zamanda ürün ve hizmet sektörü için de geçerlidir. Hangi ürünlerin Türkiye’de bulunmadığını araştırırsanız seçeneklerinizin çok sınırlı olduğunu göreceksiniz.

Türkiye’de Olmayan İş Fikirleri

Peki Türkiye’de olmayan iş fikirlerini nasıl düşünebilirsiniz? Aşağıdaki listede sizler için ülkemizde hayata geçirmeniz için kazançlı 20 fikir paylaştım. Ancak farklı bir resim elde etmek için ürün zenginleştirme yöntemini deneyebilirsiniz. Örneğin; Beyaz pamuklu olarak yıllardır evlerde bulunan kulak tıkaçları, siyah, kırmızı ve yeşil uçlar gibi çeşitli renklerde Watsons ve ücretsiz mağazalarında satılmaktadır. Ya da zenginler için yaldızlı kürdan deseni gibi.

Girişimci Olma

“Girişimci olmak, başkalarının yaptıklarının önüne geçmek demektir.” Jack Ma.  Yukarıdaki sözler Alibaba’nın kurucusu Jack Ma’nın tek sözü değil. Artık yeni bir ürün icat etmenin eskisinden daha zor olduğundan bahsediyor.

Mevcut ürünlere ekleyen, mevcut sorunları çözen, ürün tasarımında fark yaratanlar kazanacak diyor. Başarılı ürün ve girişimcilik örneklerine bakarsanız bu sözlerin ne kadar doğru olduğunu göreceksiniz. Bu doğrultuda Türkiye’de denenmemiş iş fikirlerinde öncü olmanız ve yeni bir ürün üretmeniz gerekebilir.

Yeni İş Fikirleri İle Uzun Vadede Favori Bir Ürün Üretebilirsiniz

Yazımızın giriş kısmında paylaştığımız gibi kimsenin aklına gelmemiş bir fikri aramaya kendinizi zorlamayın. Aliexpress, Amazon, Ebay gibi yabancı sitelerde ürün araştırması yaparak ülkemizdeki ürününüzü zenginleştirebilirsiniz. Ya da Youtube’daki gezi videolarını izleyerek başka fikirler de bulabilirsiniz. Ancak denenmemiş kurumsal sektör oldukça geniş bir filtre olacağı için burada hiç şansınız yok. Dünya işlerinin neredeyse %96’sının Türkiye’de yapıldığını söyleyebiliriz.

Daha önce hiç görülmemiş iş fikirlerini araştıranlar da 112+ Mağaza Açılış Fikirleri başlıklı makaleye göz atarak güncel iş fikirleri hakkında fikir sahibi olabilirler.

Avrupa’da Yeni İş Fikirleri  ile kısa sürede zengin olmaya yetecek kadar para kazanmak istiyorsanız, öncelikle çözmeniz gereken bir problem var. Ya da Türkiye’de değil yurt dışında olan bir ürünün Türkiye’de durup durmadığını araştırmalısınız. Karamel çayı, mentollü çikolata, sirke Pringles, tatlı patates ve 3,0 üzeri araçlar Türkiye pazarında tutunamadı. Tutma nedenleri para, zevk ve alışkanlıklar için değer olabilir. Başarılı bir startup kurmak istiyorsanız, tüketici geri bildirimlerine değer vermeniz gerekir.

Yazımızın giriş kısmında paylaştığımız gibi kimsenin aklına gelmemiş bir fikri aramaya kendinizi zorlamayın. Aliexpress, Amazon, Ebay gibi yabancı sitelerde ürün araştırması yaparak ülkemizdeki ürününüzü zenginleştirebilirsiniz. Ya da Youtube’daki gezi videolarını izleyerek başka fikirler de bulabilirsiniz. Ancak denenmemiş kurumsal sektör oldukça geniş bir filtre olacağı için burada hiç şansınız yok. Dünya işlerinin neredeyse %96’sının Türkiye’de yapıldığını söyleyebiliriz. Daha önce hiç görülmemiş iş fikirlerini araştıranlar da 112+ Mağaza Açılış Fikirleri başlıklı makaleye göz atarak güncel iş fikirleri hakkında fikir sahibi olabilirler.

Birçok farklı ülkedeki başarılı girişimleri sizler için sıraladık. Aşağıda Türkiye’de olmayan iş fikirleri listesine yorum kısmına yazarak ekleyebilirsiniz.

Avrupa’da İş

Evinizde küçük bir tadilat işi varsa usta çağırmak size çok pahalıya mal olacaktır. Öyle ki, sadece perdelik montajı için bile 250 TL alan ustalara rastlayabilirsiniz. Veya mezbaha işletirseniz bu maliyetler daha da yüksek olacaktır. Bu doğrultuda Avrupa ve Amerika’da matkaplar, kaynak makineleri, ağaç kesiciler vb. Bu tür ürünler günlük veya saatlik olarak kiralanabilir. Avrupa’da Yeni İş Fikirleri ile alakalı içeriğimizin sonuna gelmiş bulunmaktayız. Google arama motorunu kullanarak sitemiz içeriğinde arama sağlayabilirsiniz.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir!

Instagram Canlı Yayın Para Kazanma

Instagram Canlı Yayın Para Kazanma

Instagram Canlı Yayın Para Kazanma yeni bir şey özellik değil. Henüz tüm kullanıcılara açılmayan bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir