Yeni Haberler
Google Yerel Rehber Olarak Para Kazanma
Google Yerel Rehber Olarak Para Kazanma

Google Yerel Rehber Olarak Para Kazanma

Google Yerel Rehber Olarak Para Kazanma işinden para kazanan insanların olmadığı anlamına gelmez. Farklı platformlarda özgün yorumlar isteyen kişilerden para kazanmanız mümkün. Bu konuyu son başlıkta ele alacağız.

Google Yerel Rehberler

Google Yerel Rehberler, Google Haritalar’da gönüllü olarak incelemesini sağlayan kişilerdir. Dışarıdan bir hizmet veya kuruluş gibi görünse de gönüllü bir çalışmadır.

Gönüllü Değerlendirme

Google Yerel Rehberler, gönüllü olarak yerleri değerlendiren, yorum yazan ve fotoğraf paylaşan kişilerdir. Google Haritalar’ın yeni güncellemeleri ile artık yerlerin videoları ve sesleri paylaşılıyor. Bu nedenle bazı bölgelerde yerel rehberler de video paylaşıyor. Yerel rehberler, haritayı iyileştirmek ve güncellemek için eksik yerleri ekleyen kişilerdir. Eksik yerleri eklemenin yanı sıra kapatılan yerleri bildiren kişilerdir.

Google Yerel Rehberi olmak için belirli bir forumu doldurur vb. Gerek yok google haritalarda bazı yerlere açıklama ekleyerek ve yerleri derecelendirerek rehber olmanızı sağlar.

Google Yerel Rehberi olarak atanmak için Google Haritalar’da 4. seviyeye ulaşmalısınız. Henüz 4. seviyeye ulaşmadıysan, henüz bir rozetin yok. Yani yerlerin yorum ve reytinglerini artırırsanız yerel lider olabilirsiniz. Nasıl yerel tur rehberi olunur? Şimdi soruyu cevapladığımıza göre, yerel rehber seviyeleri hakkında konuşalım.

2018 ve 2019 yıllarında bu programa üye olan kullanıcılara bazı hediye ve ödüllerin dağıtıldığı biliniyor. İlginç bir şekilde alınsa da bazen çorap gönderiliyordu. Ayrıca Google Play üzerinden sunulan hizmetlerde öncelikli ayrıcalıklara sahip oldukları tespit edilmiştir. Ancak günümüz koşullarında tam bir avantaja sahip olduğunu söylemek mümkün değil. İnsanlar bu işi hobi olarak yürütüyor diğer kişiler ise Google Yerel Rehber Olarak Para Kazanmak insanlığa katkı sağlamaya devam ediyor.

Google Yerel Rehberi Olarak Nasıl Para Kazanılır

Google Yerel Rehberi olmak için 1 yorum bırakıp 1 fotoğraf paylaşmanız yeterli. Ancak, seviye 4 olmanız ve bir rozetinizin olması gerekir.

Google Haritalar’daki seviye sistemi, yeni başlayanlar arasındaki farkı anlatmak için yıllardır ziyaret ettikleri her yer hakkında yorum yapan insanlara takıldı. Kısacası yaptığınız her yorum ve paylaştığınız her fotoğraf size puan kazandırıyor. Bu noktalar sayesinde belirli bir seviyeye ulaşırsınız.

Yerel Rehber rozetinin 4. seviyede kazanıldığını söylemiştik. 4. seviyeye geçmek istiyorsanız google haritalarda 250 puana sahip olmanız gerekiyor. Yerel liderliğin en yüksek seviyesi Seviye 10 olarak bilinir. En iyi yerel rehber olmak için 100.000 puan biriktirmiş olmanız gerekir. Kısacası bu, bulunduğunuz yerde 20000 fotoğraf paylaşmaya eşdeğerdir.

Yerel bir rehber olarak para kazanmakla ilgileniyorsanız, en az 4. seviye bir yerel rehber olmalısınız. Çünkü rozetiniz alt seviyelerde görünmez.

Google İle Gelir Kazanma

Çoğu kişi, Google’dan ödeme olmadığı için gelir olmadığını iddia ediyor. Ancak durum böyle değil. Google Yerel Rehberi olarak para kazanmaktan kazandığınız para Google tarafından sağlanmaz. Tur rehberleri nasıl para kazanıyor? Yeni açılan işletmelerin fark edilmesini sağlamak için yerel rehberlerden gelen yorumlar önemlidir.

Sıradan insanların yorumlarına kıyasla rehberlerin yorumları ve fotoğrafları daha çok öne çıkıyor. Bu nedenle yeni işletme sahipleri, yerel rehberlerden ücret karşılığında inceleme ister. Etik görünmese bile mekânla ilgili yorumları okuyarak reklam yapabilirsiniz.

Para Kazanmak İstiyenler

Bu işte para kazanmak istiyorsanız, Google Yerel Rehber Olarak Para Kazanma işletmelerini bulmanız gerekir. Şirketleri nerede bulabilirsiniz? Bunların en sık çalıştığı yerlerden bazıları, rehberlik için kurulan Facebook gruplarını içerir. Aynı zamanda, R10 web yöneticisi platformundaki birçok kişi, reklam karşılığında yerel rehberlere ödeme yapıyor. İçeriğimizin sonuna gelmiş bulunmaktayız. Google Yerel Rehber Olarak Para Kazanma ile alakalı içeriğimizin sonuna gelmiş bulunmaktayız. Daha detaylı arama yapabilmek için Google baz alarak arama sağlayabilirsiniz.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir!

Instagram Canlı Yayın Para Kazanma

Instagram Canlı Yayın Para Kazanma

Instagram Canlı Yayın Para Kazanma yeni bir şey özellik değil. Henüz tüm kullanıcılara açılmayan bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir