Yeni Haberler
Kişisel Alışveriş Asistanı Ne İş Yapar?
Kişisel Alışveriş Asistanı Ne İş Yapar?

Kişisel Alışveriş Asistanı Ne İş Yapar?

Kişisel Alışveriş Asistanı Kişisel müşteriler, özel müşteriler için profesyonel alıcılar ve birinci sınıf perakendeciler içindeki danışmanlardır, stil hizmeti sunar ve gardırop tavsiyeleri verirler. Müşterinin istekleri için değerli bilgiler alışverişinde bulundukları ve kıyafetleri bulma, kaliteli bir seçim yapma ve ardından müşteriye gösterme sürecinin tamamını yürüttükleri için çalışmaları çok yönlüdür. 

Stil Danışmanı ve Kişisel Alışveriş Asistanı

Stil Uzmanı veya İmaj Danışmanı, Kişisel Müşterinin gerçekleştirdiği benzer görevleri bulabileceğimiz benzer bir kariyer yoludur. İş, en iyi müşteri hizmetini ve kişiselleştirilmiş ilgiyi sunmanın ve müşterinin kendisiyle ilgili dilekleri veya özlemleri dinlemenin bir karışımıdır.

Kişisel müşteri yardımı ile bir iş kariyerine hazırlanmak veya kişisel imajlarını oluşturmak için özgüvenlerini ve genel görünümlerini geliştirebilirler.

Kişisel alışveriş yapanlar veya stil danışmanları, ana varlık olarak insanlarla çalışır. Gruplar, sınıflar, müşteriler veya şirketler olsun, onların işi onları genel moda giyim, renk kombinasyonları, vücut silüeti türleri ve değerli bir gardırop oluşturmak için akıllıca satın alma konusunda eğitmektir. 

Kişisel Alışveriş Asistanı Stil konusunda kariyer yapmak ve Kişisel Müşteri olmak istiyorsanız, bu tür profesyoneller için aşağıdaki önemli becerileri bilmeniz gerekir:

1. Her Anlamda Moda Uzmanı Olmalısınız.

1. Her Anlamda Moda Uzmanı Olmalısınız.

Kişisel düzeyde alışveriş deneyiminden zevk alıyorsanız, profesyonel bir kişisel alışverişçi olmak yeterli değildir,

Bu kariyer yolunda moda tasarımcılarından en son trendlere, ortalama moda siluetindeki değişikliklerden moda hakkında her şeyi bilmeniz ve farkında olmanız gerekir. Zamansız modalardan. 

Moda endüstrisinde kültür, teşvik edilmesi gereken çok önemli bir şeydir. Bilgi güçtür, moda döngüleri hakkında derin bir anlayış, yeni moda tasarımcıları keşfetme merakı ve ana şehirlerde veya sosyal medya aracılığıyla farklı kentsel tarzların durumu hakkında bilgi sahibi olmalısınız. 

Modada güncel olmak, herhangi bir perakende veya moda şirketinin aradığı değerli bir kalitedir. Modayı sevmek yetmez, profesyonel olmak gerekir.

2. İnsan Becerileriniz Üzerinde Çalışmalısınız, Empati Başarının Anahtarıdır

Kişisel Müşteri veya İmaj Danışmanı, müşterinin ihtiyaçlarını dinler ve bunları mümkün olan en iyi şekilde karşılamaya çalışır.

 Bazı müşteriler stil desteğine ihtiyaç duyarken, diğerlerinin kendilerine güven duyması gerekir. 

Her insan benzersiz olduğundan ve farklı gardırop seçeneklerine sahip olduğundan çalışılacak standart bir vaka yoktur. 

Bir vakayı teşhis ederken iyi bir dinleyici, arkadaş canlısı ve incelikli olmak gibi yumuşak becerileri geliştirmelisiniz.  Sözlü iletişim ve koçluk becerilerinizi geliştirin ve insanlarla bağlantı kurmaya hazır olun

3. Bir Müşteri Portföyü Oluşturmanız Ve En İyi Deneyimi Sunmanız Gerekir

Kişisel Alışveriş Asistanı Birçok kişisel müşteri, ünlüler, aktörler veya politikacılar gibi yüksek profilli bir müşteriyle çalışır. Ancak, hedefleyebileceğiniz tek kariyer yolu bu değildir. Pek çok insan, işleri veya özel etkinlikleri için giyinmede zorluk çekiyor. 

Bazen gelecek sezon için kıyafet bulmak için mağazalara göz atmaya vakitleri olmuyor ya da nasıl olduğunu bilmiyorlar.  Müşterinizin gardırop sorunları için en iyi deneyimi ve doğru çözümü sunarak müdahale ettiğiniz yer burasıdır. Bu sektörde ağızdan ağza iletişimin yeni müşteriler edinmenin çok yaygın bir yolu olduğunu unutmayın. 

https://www.youtube.com/watch?v=gsVCaeFIJZw

4. Kendi Danışmanlık Sürecinizi Oluşturmalı Ve Akıllıca Tavsiyelerde Bulunmalısınız.

Kişisel alışveriş yapanlar ve stil danışmanları genellikle müşterilerinin ihtiyaçlarına yaklaşmak için bir yöntem geliştirir. 

Bir çözüm sunmak için önemli bilgileri toplamanın benzersiz bir yolunu oluşturabilirsiniz. 

Müşterinizin günlük rutininin çeşitli yönlerini isteyin, müşterinizin renk seçimlerini, cilt ve vücut karmaşıklığını, boy ve kilosunu, en iyi saç ve makyaj seçimlerini ve iş ve özel etkinlikler için gardırop ihtiyaçlarını kaydedebileceğiniz bir iş akışı oluşturun. 

Tüm gerçekleri analiz ederken, yaratıcı olabilir ve müşterinizi giyim stilleri veya kuaförlük açısından rahatlık alanından çıkarmak için akıllı ipuçları ve beklenmedik çözümler önerebilirsiniz.

5. Nasıl Ağ Kuracağınızı Bilmeli, Birlikte Çalışabileceğiniz Bir Moda Perakende Ağı Bulmalısınız.

5. Nasıl Ağ Kuracağınızı Bilmeli, Birlikte Çalışabileceğiniz Bir Moda Perakende Ağı Bulmalısınız.

Stilistler ve kişisel alışveriş yapanlar, her bir moda perakendecisinin gardırop hazinelerini nerede bulacağını bilir. Lüks destinasyonlardan ikinci el ve vintage mağazalara kadar her kişisel alışverişçi, güvenilir mağazalar için bir ağ geliştirir.

Müşterilerine yerinde tavsiyede bulunabilirler veya sonunda perakendecinin müşterisi için serbest danışmanlık yapabilirler.  Kişisel Müşteri ve İmaj Danışmanı olmak, tavsiyelerinizi doğru bir şekilde almak için koçluk becerileri, protokol ve beden dili bilgisi gerektirir. Moda ve stil, müşterinin hayatını iyileştiren olağanüstü bir iş hizmeti sağlamak için ana araçlarınızdır.

Konu hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için Google arama motorunu kullanarak sitemiz içeriğinde arama sağlayabilirsiniz. Farklı iş fikirleri hakkında bilgi sahibi olmak isterseniz iş fikirleri kategorimize göz atın lütfen

Kişisel alışveriş yapan ne yapar?

Kişisel bir alışverişçi, yaşamak için başkaları için alışveriş yapan kişidir Kişisel alışveriş yapanlar, bakkaliyeden mobilyaya kadar her şeyi satın alabilir, ancak çoğu kişisel alışveriş yapan, müşterileri için kıyafet ve aksesuar satın alır.

Kişisel alışveriş yapanlar ne kadar kazanıyor?

Kişisel bir alışverişçi için ortalama maaş , Amerika Birleşik Devletleri’nde yıllık 43.126 $ ‘dır

Kendinizi Kişisel Alışverişçi Olarak Tanıtmanın En İyi 3 Yolu

osyal Medya Varlığınızı Hızlandırın. Sosyal Medya, bugün ister büyük ister küçük olsun, her işletme için varsayılan reklam platformu gibidir Giyim Mağazaları ve Atölyeleri ile Ortak Tavsiyeleri Teşvik Edin ve Züppe Olmayın.

Kişisel alışveriş yapanlar komisyon alır mı?

Kişisel alışveriş yapanlar, müşterilerine farklı şekillerde fatura keserler: hizmetler için düzenli bir ücret belirlerler, satışın bir yüzdesini alırlar veya saatlik bir ücret alırlar. Bir mağaza tarafından istihdam edilen kişisel müşteriler, şirket tarafından ödenir, komisyon veya saatlik ücret ve komisyonun bir kombinasyonu üzerinden ödenir .

 

 

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir!

İlginç İş Fikirleri

İlginç İş Fikirleri

İlginç İş Fikirleri neler diye düşünenler için yeni iş fikirleriyle harekete geçmek isteyen ve bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir