Yeni Haberler
Kripto Para Kazanma Yolları
Kripto Para Kazanma Yolları

Kripto Para Kazanma Yolları

Kripto Para Kazanma Yolları’nın da  üç temel yolu vardır. Birincisi, son birkaç gündür çok popüler hale gelen esnaf. Twitter üzerinden gidersek herkesin çok para kazandığını söyleyebiliriz. Çok para kazanan bir kişinin neden bunu Twitter’da herkese açık olarak ilan etme ihtiyacı hissedeceği de ayrı bir soru.

Kazançların Vergisi

Günü gelip kazançlar vergilendirildiği zaman vergi beyannamesi yöntemi tercih edilmeli ve açıklama olarak kabul edilen tweetler olmalıdır. Böyle bir hamlede gerçek vergiden çok daha fazlasının toplanabileceğini düşünüyorum. Her boğa piyasası tüccarı bir dahi gibi görünse de, her tüccarın o kadar yetenekli olmadığını biliyoruz.

Kripto Sektöründe Girişimcilik

İkinci yöntem ise kripto sektöründe girişimci veya çalışan olarak para kazanmaktır. Ve son yöntem, pasif yatırım yoluyla servetimizi büyütmeye çalışmaktır. Bugün sadece ikinci yönteme geçeceğim. Kripto Para Kazanma Yolları ile kripto paralar sadece kullanımları açısından yeni nesle hitap etmeyecek, aynı zamanda bu nesiller için önemli iş fırsatları da sağlayacaktır. Öncelikle dünyada ve ülkemizde ilk nesil girişimcilik olarak değerlendirdiğim kripto alım satım platformlarını sayabiliriz.

Söz konusu girişimciler, kripto paranın dünyada ve Türkiye’de vaat ettiği potansiyeli öngörerek sektörün standartlarını belirlemeye başladılar. Bugün sektörün en büyük isimlerinden biri olan Coinbase’in halka arzını tartışıyoruz. 14 Nisan’da gerçekleşmesi beklenen halka arz sonucunda söz konusu şirketin değeri on milyarlarca dolar olacak. Ancak iş burada durmadı ve ikinci nesil girişimciler, merkezi olmayan finans platformları geliştirerek temayı kripto para ruhuyla biraz daha uyumlu hale getirdi.

Kripto Para Kazanma Yollarını Açıklıyorum

Compound, Uniswap, Aave, Maker, Harvest Finance gibi çeşitli alanlarda faaliyet gösteren bu DeFi girişimleri, hem hacim hem de “piyasa değeri” olarak önemli boyutlara ulaştı. Her iki platform türünün de teknik olarak sorunsuz çalışması, akıllı sözleşmelerin oluşturulması ve bilgisayar korsanlığına karşı korunma gibi tüm kısmi detaylar artık özel bilgi gerektiren konular. Kripto Para Kazanma Yolları ile bu oluşumlara hizmet ederken, yeni yasal sorunlar ve uyum, ‘sektörel’ bilgi gerektiren bir noktaya geldi.

Öte yandan 2017 yılına kadar süren spekülasyon dalgasının ardından artık diğer varlık sınıflarında olduğu gibi bazı kripto para birimlerinin temel verilerini analiz etmek, değerlendirmek ve raporlamak mümkün hale geldi. Başka bir deyişle, “dünya çökecek ve sadece bitcoin hayatta kalacak” analistlerinin yanı sıra, ayık bir zihinle analiz etmek için gerçek sayıları kullananlar da var. Bir noktada aracı kurumlar çatısı altında lisanslı uzmanlar bu analizleri raporlar halinde yayınlamaya başlayacak.

NFT Özelliği

Bir diğer alan ise yeniden popüler hale gelen NFT. Öncelikle yüksek hacimli dijital sanat eserleri satışıyla dikkat çeken NFT’ler, aynı zamanda istihdam olanakları da yaratıyor. Takas ve müzayede gibi hizmetler sunan platformların yanı sıra klasik sanat piyasasında olduğu gibi incelemelerde öne çıkan uzmanlar ve benzerleri olacak.

Ancak NFT’ler sadece sanat veya koleksiyoner pazarı için yeni fırsatlar yaratmaz. Aynı zamanda emek veya reklam piyasası açısından da yeni bir dinamik. Bir uzman, bir proje için günün belirli bir saatini veya belirli bir çalışma saatini NFT’ye çevirebilir ve bir platformda oluşacak talebe göre fiyatlandırabilir. Popüler bir Youtuber, çektiği bir videonun 3. ve 4. dakikaları arasında NFT olarak reklam yapma fırsatını satabilir.

Sonsuz sayıda alternatiften bahsediyoruz. Eğitimine yeni başlayan veya işgücü piyasasına yeni giren insanlar için iş olanaklarının yanı sıra standartlar belirleme fırsatı olduğunu düşünüyorum. Yeter ki girişimci ruhlarını korusunlar ve hükümet yaratıcılığı engellemeyen düzenlemeler yapar. İçeriğimizin sonuna gelmiş bulunmaktayız. Kripto Para Kazanma Yolları ile alakalı içeriğimizin sonuna gelmiş bulunmaktayız. Daha detaylı arama yapabilmek için Google baz alarak arama sağlayabilirsiniz.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir!

Instagram Canlı Yayın Para Kazanma

Instagram Canlı Yayın Para Kazanma

Instagram Canlı Yayın Para Kazanma yeni bir şey özellik değil. Henüz tüm kullanıcılara açılmayan bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir