Yeni Haberler
Popüler Youtube Videoları Yaratmak İçin Fikirler 2022
Popüler Youtube Videoları Yaratmak İçin Fikirler 2022

Popüler Youtube Videoları Yaratmak İçin Fikirler 2023

Popüler Youtube Videoları Yaratmak Tüm YouTube videoları aynı değildir.Doğru. Farklı Youtube videoları türleri vardır ve bazı video türleri videoyu kimin kaydettiğine bakılmaksızın diğerlerinden daha iyi performans gösterir. En İyi İnfluencer Pazarlama Ajansı olan Mediakis’e göre, en iyi 3 Video türü aşağıdaki gibidir:

Ürün değerlendirme videoları: Ürün değerlendirme videoları, Youtuber’ların bir ürünü test ettiği ve ardından kitlenize Teknik Özellikler ve deneyimleri hakkında genel bir fikir verdiği Videolardır. Ürün inceleme videoları en çok izlenen videolardır. Google, son iki yılda yalnızca mobil cihazlarda 50.000 yıllık Youtube Ürün İnceleme Videosu izlediğini tahmin ediyor.

Popüler Youtube Videoları Yaratmak Fikirler ve Yöntemler

Öğretici videolar: öğretici Videolar, Fotoğrafçılıktan kimyaya kadar belirli bir alanda uzman olan Youtubers tarafından oluşturulur ve daha sonra izleyicilerine belirli şeyleri nasıl yapacaklarını öğretir. Bir başka popüler video türü olan Google ile düşün, kullanıcıların bir YouTube talimat videosunu bir ürünün gerçek talimatlarını okumaktan 3 kat daha fazla izlediklerini tahmin ediyor.

Popüler Youtube Videoları Yaratmak Fikirler ve Yöntemler

Vloglar: Vloglar, hemen hemen her Youtube kanalında bulunan popüler ve geniş bir video türüdür. Vloglarda, Youtuber genellikle kameranın önünde belirli bir konu hakkında konuşur ve Youtuber’a odaklanan basit bir videodan animasyonlar, resimler ve çok daha fazlası ile karıştırılmış ve düzenlenmiş bir videoya kadar değişebilir.

Popüler Youtube Videoları Yaratmak için neler yapılmaldır. YouTube’da bu tür Videolar oluşturarak, hem Youtube Abonelerinizi hem de gelirinizi artırma şansınızı artırabilirsiniz.

Popüler YouTube Video konularından bazıları:

  • Eğlence
  • Gıda
  • Oyun
  • Güzellik ve Moda
  • Müzik
  • Spor
  • Bilim Ve Teknoloji
  • Seyahat

Bu nedenle, Youtube kanalınızı bu türlere kırparak, Youtube kanalınıza aksi takdirde alamayacağı bazı organik görünümler elde edebilirsiniz.

Artık Youtube’daki farklı video türleri ve güncel konular hakkında daha fazla bilgi edindiğinize göre, abone sayınızı ve gelirinizi artırmanıza yardımcı olacak 16 tür YouTube Videosuna bir göz atalım.

1. Test Raporları

Ürün incelemelerinin listemizin en üstünde olması şaşırtıcı değildir. Ürün incelemeleri YouTube’da en çok izlenen 1 numaralı Video türüdür ve aksi takdirde kanalınızı bulamayan birçok yeni abone çekebilir. Bu Youtuber, Knockoff Dilek ürünleri incelemesi için 4 milyondan fazla görüntüleme topladı!

Bir Ürün İncelemesi çekerken, ürününüzü iyice araştırdığınızdan emin olun. Hedef Kitlenizle popüler olan bir ürünü gözden geçirmek size daha fazla görüntüleme ve abone getirecektir – daha önce hiç kimsenin duymadığı bir ürünü gözden geçirmek.

Ürün incelemeleri, aksi takdirde kanalınızı bulamayan yeni aboneleri hesabınıza getirir ve mevcut Abonelerinizi de çeker, böylece reklamlardan daha fazla para kazanabilirsiniz. Ama hepsi bu kadar değil! Video Açıklamanıza bağlantılar ekleyerek, Kanalınızdaki trafiği, Abonelerinizin satın aldıklarının bir yüzdesini alacağınız bir Bağlı kuruluş açılış sayfasına yönlendirebilirsiniz.

2. Ürün Tanıtım Videoları

Popüler Youtube Videoları Yaratmak için bir fikir Ürün tanıtım videoları, Youtuber’ların yaklaşan ürünleri için destek toplamaları ve daha fazla abone kazanmaları için etkili bir yoldur. YouTube’da bir fotoğrafçı olan Peter McKinnon, yeni Lightroom Preset Pack için Tanıtım Videosuyla 300.000’den fazla görüntüleme elde etti. Peter’ın Sellfy mağazasına bağladığı gibi, ürününüze YouTube’da bir bağlantı da ekleyebilirsiniz, böylece müşteriler ürününüzü daha kolay bulabilir ve daha yüksek gelir elde edebilir.

Ürün incelemeleri çok karlı olabilir, çünkü sadece ürün Satışlarınızdan kar elde etmekle kalmaz, aynı zamanda sunduğunuz Ürün türüyle ilgilenen yeni aboneler kazanırsınız.

Ürün Tanıtım Videoları
ı

3. Merch Launch Videoları

Ürün lansman Videolarına benzer şekilde, Merch lansman videoları, Youtuber’ların yarattığı yeni ürün makalelerine dikkat çekiyor. Ürün lansmanları müşteri ihtiyaçlarına odaklanan Ürünler olsa da, Merch lansmanları genellikle şirketin marka Bilinirliğine odaklanır.Bir film yapımcısı ve yapımcı olan Casey Neistat’ı ve bir milyondan fazla görüntüleme alan Merch lansman videosunu izleyin.

Merch lansmanı videoları, izleyicilerin sadakatini arttırdığı için Youtubers için özellikle yararlıdır. Merch’i satın alan izleyiciler, bu marka hakkında çok daha fazla heyecan duyuyor ve Merch’lerini her giydiklerinde veya sergilediklerinde kanallarını tanıtıyor. Her satışta para kazandığınızdan bahsetmiyorum bile!

4. Youtube SEO’ya Dayalı Videolar

Bu tür Videolar, yeni görünümler ve aboneler kazanmak için en etkili Youtube video türleri arasındadır. Bununla birlikte, bu tür Videolar, insanların YouTube’da aradığı şeylere dayanan Videolar olduğu için biraz araştırma gerektirir. Anahtar kelime aracı gibi araçlar, Kanalınızla ilgili anahtar kelimeler yazmanıza ve insanların

YouTube’da aradığı benzer cümleleri görüntülemenize olanak tanır.Bu tür bir Video son derece yararlıdır, çünkü kitlenizin zaten aradığı içeriği oluşturmak için kullanabilirsiniz.  

Popüler Youtube Videoları Yaratmak Bu, trafik artışı nedeniyle reklam Yerleşimlerinizden daha fazla kar elde etmenize neden olabilir. Steve Perry sadece bu Video ile 1.4 milyon görüntüleme elde etti, sadece 133.331 abonesi olduğu göz önüne alındığında büyük bir başarı!

5. Eğitim Videoları

Eğitim videoları, kitlenizi belirli bir konu veya konu hakkında eğitmeye odaklanan Video türleridir. Bir eğitim videosu çekebilmeniz için öncelikle ne hakkında konuştuğunuzu bildiğinizden emin olmanız gerekir. İnsanlar uzmanlardan öğrenmek istiyor-yalnızca Google’da bulduğunuz bilgileri tekrarlarsanız, kitleniz bilecek!

Ancak, ne yaptığınızı biliyorsanız, bu kazançlı bir video türü olabilir. Melissa Maribel, hayranlarına Kimya öğreten ve Sellfy’deki Mağazası hakkında notlar ve çalışma kılavuzları satan bir Youtuber. Eğitim videolarını ana video türü olarak kullanan Melissa, 30.000’den fazla sadık abone kazandı.

https://www.youtube.com/watch?v=5SnPFeZYNWM

Konu hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için Google arama motorunu kullanarak sitemiz içeriğinde arama sağlayabilirsiniz. Farklı iş fikirleri hakkında bilgi sahibi olmak isterseniz iş fikirleri kategorimize göz atın lütfen

YouTube’daki yaratıcı ortak videolar nedir?

Creative Commons lisansları, içerik oluşturucuların başka birine çalışmalarını kullanma izni vermeleri için standart bir yol sağlar . YouTube, içerik oluşturucuların videolarını Creative Commons CC BY lisansıyla işaretlemelerine olanak tanır. Videonuzu bir CC BY lisansıyla işaretlediyseniz, telif hakkınız sizde kalı

YouTube lisansı nasıl alınır?

YouTube Studio’ya gidin ve hesabınızda oturum açtığınızdan emin olun.
Güncellemek istediğiniz videoyu veya birden fazla videoyu seçin. 
‘Düzenle’ açılır düğmesine tıklayın ve ‘Lisans ve hak yönetimi’ni seçin.

Standart YouTube Lisansı nedir?

İlk seçenek “standart YouTube Lisansı”dır ve bu , YouTube’a yayın haklarını verdiğiniz anlamına gelir . Bu, videonuza yalnızca izleme amacıyla YouTube’dan erişilebileceği ve izniniz olmadan başka bir biçimde çoğaltılamayacağı veya dağıtılamayacağı anlamına gelir

Bir Videonun Telif Hakkı Nasıl Alınır

Elektronik Telif Hakkı Ofisi web sitesine gidin ve “eCO’da Oturum Açın” seçeneğini tıklayın.
Bir kullanıcı adı ve şifre seçerek kaydolun.
Videonuzu kaydettirmek için elektronik bir form doldurun.
Video dosyasının bir kopyasını yükleyin ve tamamladığınız forma ekleyin. …
Ücreti ödeyin (bir sonraki bölüme ayrılmıştır)

YouTube’daki içeriği nasıl korurum?

Bunu yapmak için YouTube’daki İçerik Stüdyosu kontrol panelini ziyaret edin. Ardından, sol paneldeki ‘Telif Hakkı’ seçeneğini tıklayın . Buradan, herhangi bir içerik kimliği eşleşmesini görebilirsiniz.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir!

Instagram Canlı Yayın Para Kazanma

Instagram Canlı Yayın Para Kazanma

Instagram Canlı Yayın Para Kazanma yeni bir şey özellik değil. Henüz tüm kullanıcılara açılmayan bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir