Yeni Haberler
Printful İle Para Kazanma 2022
Printful İle Para Kazanma 2022

Printful İle Para Kazanma 2023

Printful İle Para Kazanma 2022, üyelik alarak, dilediğiniz bir kişisel ürüne tasarım yazdırabilir, hatta bir mağaza bile açabilirsiniz. Ne yazık ki, Printful oldukça pahalı olduğu biliniyor, ancak bu neden?

Printful, özelleştirilmiş bir basılı ürünle elde ettiğiniz düşük kâr oranı nedeniyle, talep üzerine pahalı bir baskı hizmeti olarak ününü kazanmıştır. Örneğin, unisex baskılı bir tişört satarsanız, 12,95 ABD doları öder, 22,95 ABD dolarına satar ve yalnızca 10 ABD doları kazanırsınız, yani kazandığınızdan daha fazlasını harcarsınız. Mallarınızın fiyatlarını yükselterek daha yüksek bir değere ayarlamadığınız sürece, diğer kalemler için de temel kâr 10$’dır.

Printful’u ister kendi kişisel, evdeki baskılarınız için isterseniz de özellikle bir gelir kaynağı olarak düşünüyorsanız bu makaleyi kaçırmak istemeyeceksiniz. Burada, daha fazla gömlek, kupa, şapka, telefon kılıfı, duvar resmi, çorap, çanta ve daha fazlası dâhil olmak üzere Printful’da özel baskılı ürünlerin satış maliyetini karşılayacağız. Okumaya devam et!

Peki, Baskı Neden Bu Kadar Pahalıdır?

Bu gönderide Printful’u eleştirmek istemiyoruz, çünkü bunlar isteğe bağlı sağlam bir yazdırma hizmetidir. Öğelere yalnızca kendi kişisel kullanımınız için yazdırmayı düşünüyorsanız, Printful ihtiyaçlarınız için çok iyi çalışmalıdır.

Printful’da kurulum yapmak uzun sürmez ve kullanıcı ara yüzü kullanıcıları arasında sevilir. Diğer e-ticaret platformlarını kullanıyorsanız, Printful bunlarla bile entegre olur, böylece çok daha kısa sürede hazır ve hazır olursunuz.

https://www.youtube.com/watch?v=mBJHkUq0ieo

Ancak Printful kullanmanın bazı dezavantajları vardır. Bunlardan en büyüğü, kendi Printful mağazanızı açarken kâr etmeniz çok zor olacak olmasıdır. Sadece girişte sunduğumuz örneğe bakın. Aynı şekilde sizin için daha fazla fiyatlandırma bilgisine sahip olacağız, ancak bu ilk örnek tek başına umut verici değil.

Unutmayın, bir gömlek için 13 dolardan fazla ödüyorsunuz, ancak bunun için sadece 10 dolar alıyorsunuz. Bu gömlek başına 3$’lık kayıp bir kâr. Belki sadece bir gömlek satarsanız bu pek fazla görünmüyor, ama diyelim ki birkaç gün içinde 10 gömlek satıyorsunuz.

Şimdi de basketbol sahasında 30 dolarlık kayıp kârdan bahsediyorsunuz. Birkaç ay içinde 100 gömlek satarsanız, onlara 13 dolar ödeyip sadece 10 dolar kazanırsanız, bu 300 dolar kaybedersiniz.

Printful’da daha fazla satmaya başlamak neredeyse canınızı yakıyor çünkü bu, paranızı kaybedeceğiniz anlamına geliyor. Ayrıca sadece tişört satmadığınızı da düşünmelisiniz. Printful mağazanızda muhtemelen baskılı kupalar ve işlemeli şapkalar gibi ürünleriniz vardır

Talep Üzerine Basılı Ürünleri Basılı Ürünlerde Satarak Kazanacağınız Kâr

Tişörtler

Printful’da birinci sınıf bir unisex tişört, basit bir yumuşak stil tişört ve kadın tişörtleri ve yarışçı sırtları gibi çeşitli stillerde tişörtler satabilirsiniz.

Bella + Canvas 3001 stiline sahip bir unisex premium tişört, daha önce de belirttiğimiz gibi, satın almanız için gömlek başına 12,95 ABD Doları tutarındadır. Daha sonra önerilen 22,95 ABD doları üzerinden satmaya karar verirseniz, 10 ABD doları kazanırsınız. Bu arada, önerilen oran kesin olarak belirlenmemiştir. İsterseniz gömleği sattığınız oranı değiştirebilirsiniz.

Gildan 64000 stilinde unisex basic yumuşak stil bir tişört satın aldıysanız, bu size gömlek başına 7,95 dolara mal olur. Printful, tekrar 10$ kâr elde etmek için gömleği 17,95$’a satmanızı önerir. Bu arada bu tişört siyah, bu yüzden baskı o kadar net çıkmayabilir.

Kadın giyimine geçseniz bile kazancınız değişmez. Printful, Next Level 6733 stilinde bir yarışçı sırtı atletin size 15,95 dolara mal olduğunu ve 25,95 dolara satılması gerektiğini söylüyor. Anvil 880 stilinde modaya uygun bir kadın t-shirt’ü gömlek başına 14,95 $’dır ve daha sonra 24,95 $’a satarak sadece 10 $ kazanmalısınız. Her kadın gömleği için 5 ila 6 dolar kaybediyorsunuz.  

Kapüşonlular ve Sweatshirt’ler

Printful’dan gelir getirmeniz açısından işlerin çok dengesizleşmeye başladığı yer burasıdır. Sattığınız kapüşonlular yine de size giysi başına sadece 10$ kazandıracak, ancak bir tanesi için çok daha fazla para ödüyorsunuz. Örneğin, bir unisex Premium kapüşonlu size 26 dolara mal olur ve 36 dolara satılmalıdır, ancak yine de 10 dolar kazanıyorsunuz. Şimdi bu, sadece birkaç kapüşonlu satsanız bile önemli olan 16 dolarlık bir açık.

Printful’un Gildan 18000 stilindeki unisex bisiklet boyunlu sweatshirt’ü biraz daha ucuz, size 17,75 dolara mal oluyor ve 27,75 dolara satılıyor. Yine, 10 dolardan fazla kazanmıyorsunuz, bu da size yaklaşık 8 dolarlık bir zarar veriyor.

Yüceltilmiş Çorap

Tişörtlerden ziyade çoraplara baskı yapmayı tercih ederseniz, bu çok daha güzel bir hikâye değil. Bir dizi siyah ayaklı yüceltilmiş çorap size 9,95 dolara mal olmalı ve 19,95 dolara satılmalıdır. Bu durumda, basılı ürünleriniz için gelir getirmenin hiçbir yolu olmayan, çorap paketi başına beş sentlik bir kâr elde ediyorsunuz.

Telefon kılıfları

Ayrıca telefon kılıfı üzerine baskı işine girerseniz para kaybetmeye başlarsınız. Sıvı bir parıltılı iPhone kılıfı size 12,95 ABD dolarına mal olmalı ve 22,95 ABD dolarına satılmalıdır, ancak yine de Printful aracılığıyla 10 ABD doları kazanıyorsunuz. Bu, daha önce bahsettiğimiz tişörtlerde olduğu gibi, yaklaşık 3 dolarlık bir kayıp.

Parıltılı olmayan bir iPhone kılıfı 10,95 dolardan satın almak daha ucuzdur. Daha sonra geri döner ve 20.95 dolara satarsınız, bu da telefon kılıfı başına beş sentlik bir açığa yol açar. Bu aynı zamanda perakende olarak satılan ve aynı fiyata satılması gereken bir Samsung telefon kılıfı için de geçerlidir.

Yastıklar

Basılı bir yastık bir evde gerçek bir açıklama yapar, ancak bunları Printful mağazanızda satmak cüzdanınıza zarar verebilir. Tamamen temel bir yastık için, önerilen satış fiyatı 25,95 ABD Doları ile maliyet 15,95 ABD Dolarıdır. Kârınız 10 doları geçmez (burada bir model fark ettiniz mi?), bu nedenle sattığınız her yastık için neredeyse 6 dolar kaybedersiniz.

Yastığın tamamı yerine yastık kılıflarına baskı işine girmiş olsanız bile, yine de kazanacağınızdan daha fazla para ödüyorsunuz. Printful, baştan sona baskılı temel bir yastık kılıfının size 13.95 $ ‘a mal olduğunu ve daha sonra 23.95 $’ a satıldığını söylüyor. Tamamı baskılı bir Premium yastık kılıfı 15,95 dolardan daha pahalıdır, bu da sizi tamamen temel bir yastık satın almakla aynı gelir kaybına sokar. 

Çantalar

Printful İle Para Kazanma 2022

Printful size çanta ve çantalara baskı yapmak için çeşitli seçenekler sunarken, bu çantaların hiçbiri size genellikle bundan çok daha pahalıya mal olmalarına rağmen 10 dolardan fazla netlik kazandırmaz. Örneğin, her yerde baskılı bir çanta 16,95 dolara satılıyor ve onu 26,95 dolara satmalısınız. Bu, sattığınız her çanta için size neredeyse 7 dolar bırakır.

Bel çantaları, çok daha küçük olmalarına rağmen Printful’un bez çantalarından bile daha pahalıdır. Şirket, baştan sona baskılı bel çantası için 24,95 dolar harcamanız ve onu 34,95 dolara satmanız gerektiğini söylüyor. Şimdi satış başına 15 doları kaçırıyorsunuz!

Her biri size 31,95$’a mal olan, her yeri baskılı sırt çantaları satmak isteseydiniz daha da kötüleşirdi. 41,95 $’a Printful mağazanıza koyarsınız, ancak yine de sırt çantasından sadece 10 $ görürsünüz. Her sırt çantası için yaklaşık 22 doları kaçırıyorsunuz ve bunu kim karşılayabilir? Ne de olsa basılı mal satarak para kazanmanız gerekiyor.

Gerçekten değerli olan tek çanta, Liberty Bags 8860 tarzındaki kanvas bez çantadır. Bu, her birini satın almak için 13$’a mal olur, yani sadece 3$ kaybedersiniz. Yine de gerçekten para kaybetmek zorunda değilsin.

Kupalar

Printful, mat bir kara büyü kupasının 9,95 dolara mal olması ve 19,95 dolara satılması gerektiğini söylediği gibi, kupa satarak kar elde etmeye başlayabilirsiniz. Beyaz parlak bir kupa size 7,95 dolara mal olmalı ve 17,95 dolara satmalıdır.

Bununla birlikte, kupa başına beş sentten 2.95 dolara kadar bir kâr, zahmete değmez gibi görünüyor.

Şapkalar

Artık Printful, şapkalarına baskı değil, nakış sunuyor. Retro kamyon şoförü şapkalarından eski şapkalara, manşetli berelere, ponpon berelere veya klasik snapback’lere kadar, bir şapka için 13,75 ila 17,50 dolar arasında bir maliyeti var. Daha sonra onu 10$ fazlasına satarsınız ve size hala 10$’lık bir kâr bırakırsınız.

Bir kez daha, şapka başına 4 ila 8 dolar arasında para harcıyorsunuz.

Duvar Sanatı

İnsanların duvarlarına asılmayı hak eden sanat eserleri yaratıyorsanız, Printful’un duvar sanatı seçenekleri ilginizi çekebilir. Sanatı birçok boyutta satabilirsiniz. Örneğin, geliştirilmiş bir mat kâğıt poster size 7 dolara mal olur, 17 dolara satılır ve size 10 dolar kazandırır. Bu 3 dolarlık bir kâr, ki bu harika değil, ama bu bir şey.

Daha büyük baskılar hızla verdiğiniz paraya değmez hale gelir. Aynısı, 9$ ödeyeceğiniz, 19$’a satacağınız ve poster başına 1$’lık bir kâr sağlayarak 10$ kazanacağınız birinci sınıf parlak fotoğraf kâğıdı posteri gibi daha lüks malzemeler için de geçerlidir.

Printful’un kanvas baskılarının her biri en az 29,79 dolar. 39,79 dolara satıyorlar, ancak baskı başına yalnızca 10 dolar kazanıyorsunuz. Her biri için yaklaşık 10$ kaybediyorsunuz.  

Printful’dan Daha Fazla Para Kazanmanın Herhangi Bir Yolu Var mı?

Printful’da hangi basılı malları satarsanız satarsanız yapın, ürün başına maksimum geliriniz 10$’da sabit kalıyor gibi görünüyor. Basılı ürünü ilk etapta edinme maliyetleri nedeniyle 10 doların tamamını nadiren gördüğünüzü düşünürsek, kârınızı artırmak isteyebilirsiniz. Yapabilir misin?

Daha önce de söylediğimiz gibi önerilen oran tam da bu, Printful’un tavsiyesi. Tişörtlere geri dönersek, 12.95 dolardan bir tane alıp 25 dolara satabilirsiniz. Bu size 12.05$ kazandıracaktır.

Daha yüksek bir fiyat daha fazla kar sağlarken, mallarınızı çok fazla paraya satarsanız müşterilerin sizden satın almak istemeyeceğini düşünmelisiniz. Ayrıca, tişört başına hala 80 sent kaybediyorsunuz, bu nedenle mallarınızı satmanın daha yüksek fiyatı pek bir fark yaratmadı.

Printful İle Para Kazanma 2022 Çözüm

Printful İle Para Kazanma 2022, birçok kişinin pahalı olarak gördüğü isteğe bağlı bir yazdırma hizmetidir. Bunun nedeni, önerilen ürün satış oranlarıyla Printful payını aldıktan sonra yalnızca 10 ABD doları kazanmanızdır. Bir kapüşonlu sweatshirt veya sırt çantasına 35 dolardan fazla harcayarak, ancak satılan her biri için sadece 10 dolar kazanarak hızla kırmızıya düşebilirsiniz.

Çok ucuz ürünlere bağlı kalmadığınız sürece, Printful mağazanız size kazandırdığından daha fazla para kaybedecektir. Bir kar getirseniz bile, mal başına en fazla 3 dolar, bu da ikinci bir gelir akışı için bile pek yeterli değil.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir!

İlginç İş Fikirleri

İlginç İş Fikirleri

İlginç İş Fikirleri neler diye düşünenler için yeni iş fikirleriyle harekete geçmek isteyen ve bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir