Yeni Haberler
Storyboard Sanatçısı Ne İş Yapar?
Storyboard Sanatçısı Ne İş Yapar?

Storyboard Sanatçısı Ne İş Yapar?

Storyboard sanatçısı, herhangi bir sanatsal prodüksiyonun, özellikle de doğrusal bir hikayenin olduğu film veya videodakiler, konsept geliştirme ve planlama aşamasına önemli katkılarda bulunur.

Bir pop-müzik videosu, biyografik bir belgesel, bir reklam kampanyası, video oyunu veya animasyon filmi olsun, bir storyboard sanatçısı, hikayelerin görselleştirilmesi ve sahnelerin kare kare geliştirilmesi ile yoğun bir şekilde ilgilenir.

Storyboard Sanatçısı Nedir?

Bir storyboard sanatçısı, bitmiş ürünün resimli bir versiyonunu oluşturmak için yönetmen ve reklamcılık ve film yapımında yer alan diğer profesyonellerle çok yakın çalışır. Tipik olarak, film şeridi sanatçısı, filme alınması gereken her sahnenin resimlerini oluşturmak için senaryoyu kullanır ve her sahneyi yakalamak için en iyi kamera açıları türlerini içerir. Bitmiş ürün bir çizgi roman ya da çizgi roman gibi görünecek; bitmiş filmin nasıl görüneceğinin görsel bir temsili.

Storyboard Sanatçısı Ne İş Yapar?
Storyboard Sanatçısı Ne İş Yapar?

Film şeridi sanatçılarının illüstrasyonda güçlü bir geçmişe ihtiyacı vardır ve film yapımı kursları portföyü güçlendirebilir ve devam ettirebilir – bu da profesyonelleri potansiyel işverenlerin gözünde daha çekici hale getirir.

Film şeridi sanatçılarının illüstrasyonda güçlü bir geçmişe ihtiyacı vardır ve film yapımı kursları portföyü güçlendirebilir ve devam ettirebilir – bu da profesyonelleri potansiyel işverenlerin gözünde daha çekici hale getirir.

Konu hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için Google arama motorunu kullanarak sitemiz içeriğinde arama sağlayabilirsiniz. Farklı iş fikirleri hakkında bilgi sahibi olmak isterseniz iş fikirleri kategorimize göz atın lütfen

Storyboard Sanatçısı Nerede Çalışır?

Film şeridi sanatçılarının çoğu serbest sanatçılardır ve kendi evlerinin rahatlığında veya müşterilerinin stüdyolarında çalışırlar. Bu profesyoneller genellikle çok kısa sürelerle işe alınırlar ve ürünün yönetmen tarafından ihtiyaç duyulmadan önce tamamlanmasını sağlamak için genellikle her gün uzun saatler (ve muhtemelen bir gecede) çalışırlar. Kendilerini düzenli olarak kaliteli bir sanatçıya ihtiyaç duyarlarsa, tam zamanlı storyboard sanatçılarını işe alan bazı stüdyolar var.

Storyboard Sanatçısı Eğitim ve Öğretim Gereksinimleri

Örgün eğitim zorunlu olmayabilir, ancak çok sayıda iş olanakları ve fırsatları olacağını bilerek güvenlik isteyenler benzer bir lisans derecesi almalıdır. İllüstrasyon okulları  ve  grafik tasarım okulları  iyi bir seçimdir.

Çalışma İstatistikleri Bürosu, en azından sanatla ilgili bir sertifikaya yol açacak bir programa katılmayı önerir. Özgeçmişlerine ekleyecekleri resmi bir eğitime sahip olanların bir pozisyon bulma olasılığı daha yüksektir ve genellikle daha yüksek maaş alırlar. Burada sanat okulları hakkında daha fazla bilgi edinin   .

https://www.youtube.com/watch?v=TeDC9oYUWd8

Maaş

Storyboard sanatçıları , Çalışma İstatistikleri Bürosu aracılığıyla “zanaat ve güzel sanatçılar” kategorisine girer  . Bu kişiler 2018’de yıllık ortalama 48.960 ABD Doları maaş kazandılar, ancak kazananların ilk %10’u 101.400 dolardan fazla ve en düşük yüzde 10’u 22.040 dolardan az kazandı. Bir storyboard sanatçısının eğitim ve deneyimleri ile yaşadıkları yer de dahil olmak üzere maaşını birçok şey etkileyecektir. Bazı alanlar bu profesyoneller için daha fazla fırsat sunuyor. Film şeridi sanatçıları için en çok ödeme yapan eyaletler Washington, New York, California, Connecticut ve Michigan’dır.

İş Görünümü

Zanaatkarlar ve güzel sanatçılar için büyüme oranı 2028 yılına kadar sadece %1 iken, yüksek kaliteli televizyon programları ve filmlere yönelik sürekli ve artan talep, storyboard sanatçısı işlerindeki büyüme oranının çok daha yüksek olduğunu gösteriyor. BLS, bu programlarda yetkin profesyonellere olan talep daha fazla olacağından, bilgisayarla ilgili

Storyboard Sanatçısı Ne İş Yapar?
Storyboard Sanatçısı Ne İş Yapar?

Bir storyboard sanatçısı ne yapar?

Storyboard sanatçıları , hikaye başkanının animasyonun anlatısının görsel bir temsilini oluşturmasına yardımcı olur . 
Film şeridi sanatçıları, senaryoyu ve yönetmenin vizyonunu resimlere çevirir. 
Çekimleri planlamak ve aralarında sürekliliği sağlamak için bir dizi görüntü paneli üretirler.

Bir storyboard sanatçısı ne kadar para kazanıyor?

Storyboard Sanatçıları için ortalama yıllık maaş yaklaşık 114.300 $ ‘dır. 
Storyboard Sanatçıları için yıllık maaş 85.000 ila 149.000 $ arasında değişmektedir 

En ünlü storyboard sanatçısı kimdir?

Bu ünlü storyboard’lar , bir başlık ve afiş tasarımcısı olarak efsanevi çalışmasıyla tanınan 
Saul Bass tarafından çizildi . 1960’larda görsel veya resimsel danışman olarak çalışan Bass, birkaç film için storyboard’lar yaptı

Storyboard sanatçısı olmak zor mu?

Film şeridi sanatçısı olarak bir kariyer elde etmek zordur , ancak yapmak istediğinizi bildiğiniz şey buysa, hiçbir şeyin sizi durdurmasına izin vermemelisiniz. Bu iş profili, bir storyboard sanatçısının gerçekte ne yaptığının perde arkasına bakıyor.

Film şeridi sanatçıları haftada kaç saat çalışır?

Günde 7 saat çalışarak (molalar dahil değildir) tamamlamanız 25 gün sürer, hafta sonları çalışmaz, bu toplam 5 haftadır. Küçük resimler için başlangıca 2 gün ve kendi storyboard’larınızdan bir animatik oluşturmak için sona 3 gün ekleyin ve 6 haftalık tam bir çalışmanız var

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir!

Instagram Canlı Yayın Para Kazanma

Instagram Canlı Yayın Para Kazanma

Instagram Canlı Yayın Para Kazanma yeni bir şey özellik değil. Henüz tüm kullanıcılara açılmayan bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir