Yeni Haberler
Uygulamalardan Para Kazanma
Uygulamalardan Para Kazanma

Uygulamalardan Para Kazanma

Uygulamalardan Para Kazanma yazısını yazmayı uzun zamandır planlıyordum. Çünkü bu konu hakkında çok soru alıyorum. Elbette herkesin motivasyonu ve hayata bakış açısı farklıdır. Kimileri para kazandırmasa da birçok kişi veya ülkenin kullandığını bilmekten ve başvurmaktan memnun olabilirken, bir başkası uygulamadan elde edilen paradan memnun olabilir. Bu konuyu felsefi olarak tartışmayacağım. Sizlere kısaca mobil uygulamalardan nasıl para kazanılır onu anlatacağım :).

Verdiğim bilgiler kendi fikirlerim, düşüncelerim ve deneyimlerimdir. Bu konularda fikir ve deneyimlerini paylaşmak isteyenler yorum kısmına yazabilirler. Böylece herkes bilgilendirilir. Uygulamadan nasıl para kazanılır?

Uygulamaya Reklam Eklemek

Üç seçenek var. İlk yol uygulamanıza reklam eklemek, ikinci yol uygulamanıza reklam yerleştirmek ve üçüncü yol ise ücretli veya abonelik sistemleri, uygulama içi satın alma sistemleri oluşturmaktır. Uygulamanıza hazır reklamlar ekleyin.

Para Kazanduran Uygulamalar

İlan verenlerin uygulamanıza eklediği, sayfa altlarında (banner) veya tam ekran modunda açılan veya okuduğunuz yazıların arasına yerleştirdiği reklamlardır. AdMob, Facebook vb. Firmaların reklam servislerini kullanarak uygulamanıza ekleyebilirsiniz.

Şirketlerde Hesap Açma

Bu şirketlerde hesap açarsınız ve reklamlarınız görüldükçe paranız birikir. Admob adına konuşuyorum: Paranızı her ayın 21’inde hesabınıza aktarıyorsunuz. Bazı reklam şirketleri paranızı belirli bir miktarı aştığında gönderir. Admob için bu tutar 200 TL olarak sabitlenmiştir. Uygulamanızda reklam alın.

Uygulamalar İle Para Kazanma

Uygulamalardan Para Kazanma geniş bir konudur. Bir örnekle kısaca açıklayayım. İngilizce öğrenmek için bir uygulama geliştirdiğinizi varsayalım. Uygulamanızın 50-100.000 kullanıcısı olduğunu varsayalım. İngilizce konuşan bir eğitim kurumu gelip, uygulamanızda kullanıcılarınıza X eğitim kurumunun reklamlarını göstermenizi isteyebilir.

Bunu bir ücret karşılığında devralabilir ve doğrudan reklam sözleşmesi yaparak kendiniz para kazanabilirsiniz. Uygulama içi satın alma ve abonelik sistemleri gibi özellikler hazırlayın ve uygulamanızda bu özelliklerinizi sunun.

Uygulamalardan Para Kazanma Mağazaları

Bu yöntemler, uygulama belleği aracılığıyla yürütülür. Uygulamalardan Para Kazanma  mağazalarına ücretli veya uygulama içi satın alma uygulaması yüklediğinizde, uygulamanız mağazalardan satın alındığında para kazanırsınız. Tabii burada bir dipnot yapmak mantıklı, alışverişlerin yaklaşık %30’u hizmet karşılığında mağazalar tarafından yapılıyor. Ayrıca para ancak belirli bir miktarı aşarsa buraya gönderilir. Apple Store, parayı size kesinti olmadan göndermek için 150 $ kazanmanızı gerektirir.

Uygulamanızda Para Kazanma Taktikleri

Genel olarak yöntemlerden bahsettim. Bunların dökümü çok farklı analizlere dayanmaktadır. Uygulamadan para kazanmak kullanıcı kitlesi, ülke, reklam kalitesi, izlenme ve tıklanma sayısı, izlenme süreleri, devamlılık gibi bir çok parametreye bağlı. Bu konu çok geniş olduğu için detaylarla sizleri sıkmaya gerek yok.

Kişisel Alışveriş Asistanı Ne İş Yapar?

Uygulamanın indirilme sayısında veya mağazadaki kategorilerin üst sıralarında yer almasında herhangi bir kazanım yoktur. Mağazalar çok fazla indirme için size ödeme yapmaz. Para kazanma, uygulama mağazalarındaki reklam ve satın alma süreçlerine dayanmaktadır.

Bu konu hakkında size bir tavsiyede bulunmak istiyorum. Uygulamalar geliştirmeyin ve para kazanmayı düşünmeyin. Kullanıcı deneyimi üst düzeyde olan uygulamalar geliştirmek, iyi bir uygulama sunmak ve sorunu çözmek, insanların iyi vakit geçirmesini veya öğrenmesini sağlamak. Eğer bunu başarırsanız yukarıda bahsettiğimiz modellerden biri bu noktada zaten gündeminizde olacaktır.

Umarım bu makale sorularınıza cevap olmuştur. Tabii tekrar söyleyeyim, doğru yaklaşımı paylaştığımı düşünüyorum. Herhangi bir öneriniz ve tavsiyeniz varsa, çekinmeden fikrinizi belirtmekten çekinmeyin. Uygulamalardan Para Kazanma ile alakalı içeriğimizin sonuna gelmiş bulunmaktayız. Google arama motorunu kullanarak sitemiz içeriğinde arama sağlayabilirsiniz.

Vlog Çekmek İçin Nelere İhtiyacınız Var? TAM REHBER 2022

Hangi uygulamalar size en çok para kazandırır?

Para kazandıran uygulamalar, ziyaretçiye video reklamlar sunar ve karşılığında bazı görevler verebilir. Bu sayede para kazanılır.

Para kazanmak için yasal bir uygulama nedir?

Swagbucks, dünyadaki en popüler çevrimiçi ödül sitelerinden biridir. Yıllar boyunca üyelerine yüz milyonlarca dolar ödedi ve kazanmanın birçok yolunu buldunuz. Site size anketleri tamamlamanız, oyun oynamanız, video izlemeniz, çevrimiçi alışveriş yapmanız ve internette gezinmeniz için ödeme yapıyor

Ücretsiz uygulama nasıl para kazanıyor?

Ücretsiz uygulamalar, reklam, uygulama içi satın alma, sponsorluk ve bağlı kuruluş pazarlaması dahil olmak üzere çeşitli yollarla para kazanılır .

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir!

Instagram Canlı Yayın Para Kazanma

Instagram Canlı Yayın Para Kazanma

Instagram Canlı Yayın Para Kazanma yeni bir şey özellik değil. Henüz tüm kullanıcılara açılmayan bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir