Yeni Haberler
Video Oyun Direktörü Nedir
Video Oyun Direktörü Nedir

Video Oyunu Direktörü Ne İş Yapar? Maaşı Ne Kadar?

Video Oyunu Direktörü Ne İş Yapar, video oyunu geliştirmenin sanatsal, vizyoner ve işlevsel yönleri üzerinde yaratıcı kontrol sahibi olan bir kişidir. Yönetmen, sanat eseri, ses ve oyun programlaması yaratanları yönetir. Video oyunu geliştiricileri, yönetmenin projeleri belirli bir zaman çerçevesi içinde ve tanımlanmış finansal parametreler dahilinde bitirmesini gerektiren bir oyun yapımcısı altında çalışır. Bu profesyoneller üstün organizasyon, planlama ve yönetim becerilerine sahip olmalıdır.

Video Oyun

Video Oyun Yönetmeni Nedir?

Bir video oyunu tasarımı yaratıcı yönetmeninin rolünü tanımlamak zor olabilir çünkü bu mesleğin tam görevleri bir ajanstan diğerine farklılık gösterebilir. Birçok yaratıcı meslekte olduğu gibi, yönetim kurulu genelinde izlenen belirli bir yönergeler dizisi yoktur. Bununla birlikte, tüm video oyunu tasarım yaratıcı yönetmenlerinin genel olarak tek bir geniş amacı vardır: Bir video oyunu projesinin tüm yönleriyle harika görünmesini sağlamak. 

Bunu başarmak için çoğu yaratıcı yönetmen, video oyunu tasarımcıları, illüstratörler, hareketli grafik sanatçıları, 2D/3D animatörler ve projede yer alan diğer profesyonelleri yönetecek ve onlarla birlikte çalışacaktır.

Çoğu zaman, video oyunu tasarımı yaratıcı yönetmeni, bir video oyununun görsel tarafının tüm yönlerinde en üst düzey otorite olarak kabul edilir ve bir video oyunu projesini ilerletmek ve projenin bütünlüğünü korurken onu yolunda tutmak için teknikler tasarlaması gerekebilir. . İletişim, liderlik ve motivasyon gibi temel bir beceridir. 

Çoğu yaratıcı yönetmen, bir video oyunu tasarımcısı olarak çalıştıktan sonra bu pozisyona yükselir ve işi yapmak için kullanılan bilgisayar yazılım programları, araçlar ve cihazlar söz konusu olduğunda güncel kalmaları gerekir. Bir yaratıcı yönetmen, bir video oyunu oluşturmayla ilgili tüm görsel yönlerde bilgili olmalıdır ve bu pozisyonda iyi miktarda yaratıcı yetenek gerekir.

Kreatif direktörün sahip olabileceği diğer bazı görevler arasında, bir projenin tamamlanması için yetkin ekip üyelerini işe almak, projenin bütçesini geliştirmek ve yönetmek, farklı departmanlar arasındaki görevleri koordine etmek, projenin farklı aşamalarını gözden geçirmek ve onaylamak ve müşterilere tasarım fikirleri ve materyalleri sunmak sayılabilir. .

Video Oyun Direktörü Nerede Çalışır?

Tipik olarak, bir video oyunu tasarımı yaratıcı yönetmeni bir video oyun stüdyosunda çalışacak ve muhtemelen çalışmalarının büyük bir kısmını bilgisayarlarında veya ofislerinde yapacaktır. İş gereksinimleri, bu profesyonelin genellikle stüdyolarda veya toplantı odalarında gerçekleşebilecek diğer bölümlerin başkanlarıyla buluşacağı anlamına gelir.

 Birçok yaratıcı yönetmen bazı işleri evden yapar; aslında, Çalışma İstatistikleri Bürosu, tüm sanat yönetmenlerinin (genel olarak) %57’sinin serbest meslek sahibi olduğunu bildirmektedir. Bununla birlikte, serbest meslek sahibi yöneticiler bile diğer çeşitli profesyonellerle görüşmek zorundadır ve bu genellikle hızlı tempolu ofis ortamlarında gerçekleşir.

Video Oyun Direktörü Nerede Çalışır?

Video Oyunu Tasarımcısı Eğitim ve Öğretim Gereksinimleri

 . Bu, yaratıcı yönetmen pozisyonunda kullanılacak zengin bir deneyim ve beceri sağlar. Birçok kreatif direktör, sanatçı işi yaptıkça yüksek lisans derecesi de kazanır ve bu da onları yönetmen rolüne daha fazla hazırlayabilir. Yararlı olan diğer kurslar arasında yönetim ve liderlik kursları bulunmaktadır. İlgilenen öğrenciler, bir okul seçmeden önce farklı kurumlardaki mevcut sanat programları hakkında kapsamlı araştırma yapmaktan faydalanabilirler. 

Konu hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için Google arama motorunu kullanarak sitemiz içeriğinde arama sağlayabilirsiniz. Farklı iş fikirleri hakkında bilgi sahibi olmak isterseniz iş fikirleri kategorimize göz atın lütfen

https://www.youtube.com/watch?v=_2YpMdWK_Wg

Video Oyunu Direktörü Maaş ve İş Görünümü

Maaş

Video oyunlarının sanatsal yönü ile çalışmak heyecan verici bir olasılık ve bu profesyoneller becerileri ve yetenekleri için kesinlikle iyi bir şekilde telafi ediliyor Bu, reklamcılık ve halkla ilişkiler, gazete ve kitap yayıncılığı ve özel tasarım hizmetleri gibi diğer sektörlerde çalışan sanat yönetmenlerinin çok üzerindedir. 2018’de Amerika Birleşik Devletleri’nde istihdam edilen 101.800 sanat yönetmeni vardı. Video Oyunu Direktörü Ne İş Yapar? Maaşı Ne Kadar? içeriğimizin devamı için Google ile sitemize ulaşın. Video Oyunu Direktörü Ne İş Yapar? Maaşı Ne Kadar? içeriğimizin devamını mutlaka okuyunuz.

İş Görünümü

Şaşırtıcı bir şekilde, Çalışma İstatistikleri Bürosu, video oyunu tasarımı yaratıcı yönetmenleri için ortalama kariyerden daha yavaş bir büyüme bildiriyor. 2018-208 arasında beklenen büyüme, diğer tüm meslekler için %5’e kıyasla sadece %1’dir. Yavaş büyümenin nedenlerinden biri bu alandaki rekabetin yüksek seviyesi olabilir. 

Giderek daha fazla kişi video oyunu tasarım endüstrisine giriyor ve mevcut video oyunu tasarımcıları, çizerleri ve sanatçılar, yaratıcı yönetmenler olmak için saflarda yükselmeye çalışıyor. Adayları bir kenara koyan şeylerden biri, görsel tasarım ve multimedya sanatının tüm yönlerinde güçlü beceriler sergileyen iyi hazırlanmış bir portföydür. Yönetim ve liderlik kursları, adayların kalabalığın arasından sıyrılmasına da yardımcı olabilir.

Video oyun yönetmeni ne iş yapar?

Oyun direktörü, oyun endüstrisinde bir video oyununun harika görünmesini ve düzgün çalışmasını sağlayan bir profesyoneldir. Grafikler, sesler ve programlama dahil olmak üzere video oyunu tasarım sürecinin tüm yönlerini denetler ve gözden geçirirler.

Bir video oyunu yönetmeni olmak için hangi dereceye ihtiyacınız var?

Video oyunu direktörü aşağıdakilere atıfta bulunabilir. Video oyunu yapımcısı , bir video oyununun gelişimini denetlemekten sorumlu kişi. Teknik direktör, genellikle yaratıcı grup içinde kıdemli bir teknik kişi. Sanat yönetmeni, çeşitli benzer iş işlevleri için genel bir unvan.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir!

İlginç İş Fikirleri

İlginç İş Fikirleri

İlginç İş Fikirleri neler diye düşünenler için yeni iş fikirleriyle harekete geçmek isteyen ve bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir