Yeni Haberler
Youtube kazanç tablosu 2022
Youtube kazanç tablosu 2022

Youtube Para Kazanma Hesaplama

Youtube Para Kazanma Hesaplama youtube Google Adsense tamamen yapay zeka ile hesap yapar. YouTube’un kaç izlenme ödediğini sorarsanız, hesaplamadan bahsedeceğiz. Yani Google Adsense mantığından.

Youtube Gelir Kazanma Hesaplama

Youtube Para Kazanma Hesaplama formüllerine başlamadan önce gösterim ücretinin her reklam için farklı olduğunu bilmelisiniz. Yani bir oyuncak reklam gösterim başına 0,20 kuruş verirken; İnşaat, araba ve konut reklamları ortalama 0,75 kuruş veriyor. Videolarda hangi reklamların görüneceği, yapay zekaya sahip Adsense botları tarafından hesaplanır.

Reklam Ücretleri

Ayrıca, reklam ücretleri dünya çapında değişiklik göstermektedir. Türkiye’deki reklam ücreti ile Amerika’daki reklam ücreti arasında 5-10 kat fark var. Bunun nedeni, ülkeler arasındaki reklam verenlerin ekonomik durumlarındaki farklılıklardır.

https://www.youtube.com/watch?v=tGrc7y69rNc

Açıkladığımız nedenlerle, YouTube’un kaç görüntüleme ödediğini net bir şekilde hesaplayamıyoruz, ancak bu geliri küçük bir farkla hesaplayabiliriz. Hatta bir önceki yazımızda en çok kazanan YouTuberlar listesinde kimin ne kadar kazandığının ortalamasını vermiştik. Şimdi YouTube parası nasıl hesaplanır onu açıklayalım.

Youtube Kazanç Tablosu 2022

Youtube’dan elde edilen gelirin AdSense üzerinden elde edildiğinden bahsetmiştik. Adsense, Bin Gösterim Başına Maliyet (BGBM) temelinde reklam ücretlerini hesaplar. Başka bir deyişle, her 1000 video görüntüleme için Adsense, yayıncıya yani youtuber’a ödeme yapar. Bu şu şekilde hesaplanır:

Youtube’da video izlediğimizde “Reklamı Geç” gibi sekmeler görüyoruz. Atla sekmesinde reklam tıklanmadığı, yani reklam izlenmediği sürece yayıncı para kazanır. Bu, ortalama 1000 video görüntüleme üzerinden hesaplanır.

Youtube kazanç tablosu
Youtube kazanç tablosu

Ortalama olarak, 1000 videonun %5’i reklamı 30 saniyeden daha uzun süre izliyor. Bu, her 1000 video için 50 reklam gösterimi aldığımız anlamına gelir. Türkiye’de 1 reklam gösteriminin ortalama maliyeti 0,15 kuruş. (reklama bağlı olarak) 0,15 kuruş x 50 (reklam görüntüleme) = 7,5 TL Yani Türkiye’de bin gösterim başına maliyet 7,5 TL.

Youtube Videoları

 Youtube videoları 1000 gösterim başına ortalama 7,5 TL ödüyor. Youtube parası bu şekilde hesaplanır. Tabii ki neredeyse en düşük gelire güvendiğimizi söyleyebiliriz. Bu gelir, koşullar değiştikçe artabilir veya azalabilir.

 Not: TCP’yi 7,5 TL ile hesapladık. Ancak bu değer 1 TL de olabilir. Her şey videoların konusuna bağlı. Videoların altındaki anahtar kelimeler, bu video için reklamın BGBM’sini belirler.

Adsense tarafından YouTube videolarında görüntülenen reklamlar kullanıcı merkezlidir. Bazen reklamlar her izleyiciye gösterilmeyebilir. Video reklam içermeyebilir. Bu, gelir hesaplamasında bir azalmaya yol açar. Elbette, yüksek sayıda izlenmeye sahip reklamsız videolar görmüşüzdür.

Olumlu haber şu ki, video görüntülemelerinin çoğu YouTube uygulamasından geliyor ve uygulamada video reklamları engelleme seçeneği yok.

 Son YouTube güncellemeleri hakkında bahsetmemiz gereken önemli bir konu var. Her video veya kanal, reklam verenlerin daha verimli olması için YouTube’da reklam yayınlayamaz. Bir reklamın yayınlanabilmesi için her kanalın son 1 yılda en az 1.000 abonesi, 10.000 görüntülenmesi ve en az 4.000 saat görüntülenmesi gerekir. YouTube, bu koşulları sağlayanlara ödeme yapar. YouTube’un kaç görüntüleme için para ödediğini sorabilmeniz için yukarıdaki koşulların karşılanması gerekir.

Youtube’daki videoların izlenme sayısı milyonlarla ifade edildiğinden youtube’da 1 milyon izlenme kaçtır sorusuna cevap verirsek daha kolay hesaplayabilirsiniz. Elbette youtube para hesaplama kısmında her 1000 izlenme 7,5 TL olduğundan bahsetmiştik.

Video Ne Kadar Uzun Süre İzlenirse O kadar Para Kazanırsınız

Yukarıdaki gelirin %68’i yayıncıya (vergiler hariç) ve %32’si Google Adsense’e gider. Yukarıda yazdığımız gibi BGBM 1 TL ise bu kazançlar 1000 TL olacaktır.

Youtube Para Kazanma Hesaplama kısmı bizim için zor diyorsanız size bu hesaplamayı çok iyi yapabilen yabancı bir site önerebiliriz. Web sitesinde bulunan YouTube gelir hesaplama yazılımı ile sorularınıza kolayca cevap bulabilirsiniz, örn. B. Bir videodan ne kadar para kazanılır, youtube’da 1 milyon izlenme ne kadar para eder. Tüm istatistikler Youtube kazanç hesaplama sitesi Socialblade’de mevcuttur.

Video Ne Kadar Uzun Süre İzlenirse O kadar Para Kazanırsınız

 Youtube’dan ne kadar para kazanılabilir, yorum kısmından bize bildirebilirsiniz. Yazımızı beğendiyseniz paylaşırsanız seviniriz. İçeriğimizin sonuna gelmiş bulunmaktayız. Youtube Para Kazanma Hesaplama ile alakalı içeriğimizin sonuna gelmiş bulunmaktayız. Daha detaylı arama yapabilmek için Google baz alarak arama sağlayabilirsiniz.

1 milyon YouTube görüntülemesinden ne kadar para alıyorsunuz?

1 milyon görüntülemeye sahip bir video için , videolarınızda reklam kullanırsanız ortalama ödeme 
2.000 ila 3.000 ABD Doları arasında düşer

1k abonesi olan bir Youtuber ne kadar kazanıyor?

1000 Abonesi Olan YouTube Kanalları Ayda Ne Kadar Kazanıyor? Tam olarak 1.000 abonesi olan bir kanal, makul olarak , aylık AdSense gelirinde 10 ila 300 ABD doları getirmeyi bekleyebilir

YouTube’da abone başına ne kadar para kazanıyorsunuz?

YouTube, kanalınızdaki abone sayısına göre size ödeme yapmaz . 
Aboneler, en son videolarınıza kolayca erişebilmek için hesabınızı takip etmeyi seçen kişilerdir. 
Bir video yayınladığınızda, otomatik olarak ana sayfalarında görünecektir

 

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir!

Instagram Canlı Yayın Para Kazanma

Instagram Canlı Yayın Para Kazanma

Instagram Canlı Yayın Para Kazanma yeni bir şey özellik değil. Henüz tüm kullanıcılara açılmayan bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir