Yeni Haberler
En İyi Youtube Telifsiz Müziği Bulun
En İyi Youtube Telifsiz Müziği Bulun

En İyi Youtube Telifsiz Müziği Bulun Youtube Videoları İçin

En İyi Youtube Telifsiz Müziği Bulun, İnternette müzik bulmak fıçıda balık vurmaya benzer. Her gün yeni şarkılar çıkıyor. Ancak YouTube’da yasal olarak ve telif ücreti ödemeden kullanabileceğiniz yasal, yüksek kaliteli müzik bulmak daha çok denizde balık vurmak gibi bir şey mi? 

En İyi Youtube Telifsiz Müziği Bulun

Tamam, muhtemelen ilk etapta balık vurmamalıyız. Ancak yapmanız gereken, izleyiciliğinizi artırabilecek ve sizi teşhir edebilecek harika parçalar bulmak. Bu makalede, videolarınıza eklemeye hazır YouTube telif ücretsiz müzik bulabileceğiniz harika yerler öğreneceksiniz.

Youtube Telifsiz  Müzik Nedir?

‘Telif hakları’, müzikleri satıldığında, dağıtıldığında, paraya çevrildiğinde veya herhangi bir şekilde kullanıldığında sanatçılara ödenen ücretlerdir. Telif hakları ödenir, böylece sanatçılar çalışmaları için uygun şekilde tazmin edilir. ‘Telifsiz müzik’, sanatçılara bir defaya mahsus olmak üzere toplu ödeme yapılan ve çalışmaları her kullanıldığında kendilerine ödeme yapılmayan müziktir. Tipik olarak, telif ücretsiz müzik, çalışmaları için bu daha az ödemeyi almaktan mutlu olan imzasız müzisyenler tarafından oluşturulur.

Youtube’da En İyi Müzik Nasıl Elde Edilir.

YouTube videoları için iyi bir stok müzik eklemek istiyorsanız , birkaç seçeneğiniz var:

1. Yetkisiz Ses Kayıtları Kullanmak İyi Bir Fikir Değildir.

Bazı kişiler, yüksek kaliteli içeriği ücretsiz olarak elde etmeyi umarak videolarında izinsiz ses kayıtları kullanır. Kötü bir fikir. YouTube’un Content ID sistemi videonuzu bulur ve şarkının sahibini uyarır. Sahibi videonuzu sessize almayı, engellemeyi veya videodan para kazanmayı seçebilir. Ayrıca, çok kötü bir haber olan ve YouTube kanalınıza gerçekten zarar verebilecek bir telif hakkı ihtarı bile alabilirsiniz.

2. Doğrudan Hak Sahibinden Lisans Satın Alın

Başka bir seçenek de, müziğin haklarına sahip olan kişilerden bir şarkıyı denemek ve lisanslamaktır. Buna plak şirketi, müzik yayıncısı, söz yazarı ve sanatçı dahildir. Çoğu zaman her birinin katları bile vardır!

1) plak şirketindeki doğru insanlarla temasa geçmek, 2) onları e-postalarınıza yanıt vermeye ikna etmek, (plak yöneticileri çok meşgul insanlar olduğu bilinen) ve 3) gibi çok uzun ve pahalı bir süreç olacaktır. Videonuzda şarkının kullanımı için dört haneli yüksek bir fiyat etiketi ile karşılaşıyorsunuz. 

Bazen içeriğinizde bir şarkının birkaç saniyesini kullanmak için binlerce ve binlerce ödeme yapabilirsiniz. Çoğu içerik oluşturucu da oldukça meşgul olduğundan ve muhtemelen bir film müziği için dört rakam ödemeye istekli olmadığından, çoğu içerik oluşturucunun bu seçeneği seçmediğini muhtemelen hayal edebilirsiniz.

3. Listelerin Zirvesinde Yer Alan Sanatçıların Lisanslı Parçaları – Kalabalığın Arasından Sıyrılın

Bu nedenle, az önce duyduğunuz gibi, YouTube’da popüler, ana akım müziği kullanmak neredeyse imkansızdı. Ama oyun değişti! Artık tanıdığınız ve sevdiğiniz sanatçıların müziklerini kolayca ve uygun fiyata kullanabilirsiniz. Tek gereken Lickd’e birkaç tıklama . Sadece küçük bir lisans ücreti ödeyin (sadece 8 $’dan başlayan fiyatlarla) ve videolarınızın müziği olarak Sia , Charlie Puth veya XXXTENTACION gibi ünlü sanatçılara sahip olabilirsiniz.

Herhangi bir hak sahibi bulmanız veya onları herhangi bir şey yapmaya ikna etmeniz gerekmiyor ve bir parçayı kullanmak için kesinlikle binlerce ödeme yapmanız gerekmeyecek. Müziği kullanmak için yazılı, yasal izne sahip olacağınız için telif hakkı iddiaları veya ihtarlar konusunda da endişelenmenize gerek yok. 

Tek yapmanız gereken sevdiğiniz şarkıyı bulmak, birkaç ayrıntı girmek ve kontrol etmek. Ayrıca, hedef kitlenizin büyüklüğüne göre yalnızca adil göründüğü kadar ödersiniz! En iyi şey? Bu müziği, videolarınızda kullandığınızda görüntülemeleri, etkileşimi, aboneleri ve daha fazlasını artırdığı bile kanıtlanmıştır.

4. Telifsiz Müzik Bulma – Basit Bir Çözüm

4 numaralı kapının arkasında, videolar için telifsiz stok müzik var. Artık, telif ücretsiz veya stok müzik asla tanıdığınız veya tanıdığınız sanatçılar tarafından çalınmayacak. Ama bu kötü olduğu anlamına gelmez, kendi yeri vardır. 

Örneğin, grafik parçaları arasındaki boşluk için veya konuştuğunuz video kliplerin arka planında oynatmak için gerçekten kullanışlıdır. Stok müziği telifsiz olarak lisanslayarak, telif hakkı polisinin kapınızı çalması konusunda endişelenmenize gerek kalmaz ve popüler ana akım müziği kullanmaktan biraz daha ucuz olabilir. Lickd’de, en az 60 gün boyunca ücretsiz olarak erişebileceğiniz geniş bir yüksek kaliteli stok müzik kitaplığına sahibiz. 10£/15$/12€ gibi düşük bir fiyatla yenilenir ve istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Kaybedecek neyin var?

https://www.youtube.com/watch?v=T7ud9aRo7lI

Telif Hakkı Olmayan Ve Hak Talebinde Bulunulmayan Müzik Arasındaki Fark

Telif hakkı olmayan ve hak talebinde bulunulmayan müzikler konusunda biraz kafa karışıklığı olduğunu fark ettik. Onlar aynı şey mi? Numara! Açıklayacağız…

Telif hakkı içermeyen müzik, kullanıcının içerik sahibine telif ücreti ödemek zorunda olmadığı anlamına gelse de, hak talebinde bulunulmadığı anlamına da gelmez. Ve ücretsiz de değil, yine de ilk etapta bunun için ödeme yapmanız gerekiyor!

“Hak talebinde bulunulmayan” müzik, YouTube’da telif hakkı ihtarlarından ve Content ID hak taleplerinden kaçınmakla ilgilidir. Hak talebinde bulunulmayan şarkılarla, hiçbir zaman Telif Hakkı Yasası’na aykırı hareket etme konusunda endişelenmenize gerek kalmaz – onu kullanmak için yasal izne sahipsiniz ve böylece beklenmedik telif hakkı iddialarıyla karşı karşıya kalmazsınız. Bununla ilgili daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız , telif hakkı olmayan, telif hakkı olmayan ve hak talebinde bulunulmayan müzik arasındaki farkla ilgili bu kılavuzu okuyun .

YouTuber’lar ve diğer içerik oluşturucular için, bulunması gereken en önemli şey ücretsiz müziktir . YouTube’un Content ID’si, telif hakkıyla korunan materyal kullanıp kullanmadığınızı anlayabilen her şeyi gören gözdür.  Diğer tüm içeriklerimiz için sitemizi Google ile ziyaret edin.

Telif hakkıyla korunan müziği yasa dışı olarak kullanırken yakalanırsanız içeriğinizi bozabilir veya bozabilir! Müziğiniz hak talebinde bulunulmuyorsa, telif ücreti ödeme, telif hakkı ihtarı alma veya videonuzun engellenmesi veya sesinin kapatılması konusunda asla endişelenmenize gerek kalmaz. Bu nedenle, buna dikkat edin!

Hangi Seçenekler Mevcut?

İddiasız harika bir müzik seçeneği için Lickd’e göz atın. Bir müzik telif hakkı talebi için bir daha asla endişelenmenize gerek kalmayacak. Stok müziği aşırı kullanan diğer iddiasız müzik sitelerinin aksine, Lickd, videonuza biraz yetenek katacak hem popüler müzik hem de yüksek kaliteli stok müzikten oluşan bir cephaneliğe sahiptir. Stok müzik 60 gün boyunca ücretsizdir ve popüler müzik kullandıkça öde esasına göredir, böylece hiçbir şeye bağlı kalmazsınız. 

Daha Fazla Youtube Telifsiz Müzik Sitesi

Videolarınızda iyi müzik bulundurma konusunda o kadar telaşlı değilseniz ve bunun görüntülemelerinizi, etkileşiminizi ve abonelerinizi artıracağına inanmıyorsanız, sizin için birkaç seçenek daha var. Örneğin, YouTube’un Ses Kitaplığını kullanarak videolarınızda ücretsiz müzik alabilirsiniz.

YouTube Ses Kitaplığı

YouTube Ses Kitaplığı’nı kullanmak çok zor değil, ancak kesinlikle en iyi müziği sağlamaz ve bu nedenle çoğu içerik oluşturucu tarafından o kadar fazla kullanılmaz. Bu YouTube Ses Kitaplığı kılavuzunda bunun nasıl çalıştığı ve artıları ve eksileri hakkında daha fazla bilgi edinin .

YouTube Ses Kitaplığı’nı tam olarak amaçlandığı şekilde kullansanız bile şarkı seçiminden dolayı hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. Stok fon müziği arıyorsanız (ve bunda yanlış bir şey yok), ihtiyacınız olanı bulabilirsiniz. Ancak, liste başı müzik istiyorsanız, başka bir yerde arama yapmanız gerekebilir. (ahem.. YouTube’a lisans vermek için listelerde üst sıralarda yer alan müzikleri burada sunduğumuzdan çok fazla aramanıza gerek yok!)

Gölet5

Pond5, geniş bir iddiasız müzik yelpazesine sahiptir. 15.000 parçalık bir kitaplıkla akustik, hip-hop ve pop gibi türleri bulacaksınız. Ayrıca ses efektlerini, video efektlerini ve görüntüleri de indirebilirsiniz. Pond5’in seçiminin çoğu 20-60 dolar arasında değişiyor. Ancak, müziğin çoğu basit stok fon müziğidir. Tanınmış bir müzik arıyorsanız, şansınız kalmadı.

PremiumBeat

Shutterstock’a ait bir müzik kitaplığı olan PremiumBeat, tür, ruh hali ve dakikadaki vuruş sayısı gibi kategorilere göre arama yapmanızı sağlar. Ancak, YouTube Ses Kitaplığı ve Pond5 gibi, yalnızca basit stok fon müziğine erişebilirsiniz. Tüm şarkılar 49 ABD dolarıdır; bu, daha küçük bir YouTube Oluşturucusuysanız biraz pahalı olabilir!

Artık Videolarınız İçin En İyi Telifsiz Youtube Müziğini Nasıl Bulacağınızı Biliyorsunuz

Bu makalenin, müziğin YouTube gibi platformlarda nasıl çalıştığını anlamanıza yardımcı olduğunu umuyoruz! Alışveriş yapmak ve en iyi fiyatı aldığınızdan emin olmak iyidir, ancak Lickd’in hem sevdiğiniz müziğe hem de yüksek kaliteli stok müziğe erişebileceğiniz TEK yer olduğunu unutmayın.

Lickd’in misyonu, nihayet içerik oluşturucular için popüler, ana akım müzik listelerini kullanıma sunmaktır . Türler, ruh halleri, dakikadaki vuruş sayısı, uzunluk, hedef platformlar ve daha fazlasını arayarak sizin için mükemmel şarkıyı bulun. YouTube videolarınızı rekabette öne çıkararak kanalınızı büyütmenize ve YouTube videolarınızdan para kazanmanıza yardımcı olduğu kanıtlanmıştır .

Herkesten aynı ücreti alan diğer müzik sitelerinin aksine Lickd’in özel modeli sadece kanalınıza özel fiyat üretiyor . Algoritma, kanalınızın görüntüleme sayısı ve hedef kitlesi gibi bilgileri kullanır ve genellikle diğer sitelerden daha ucuz olan ücretlerle karşılaşırsınız.

Bu yeterince iyi bir anlaşma değilse, aynı zamanda ilk ana grafik parçanızdan %25 indirim alırsınız. YouTube videolarınızı bir üst seviyeye çıkarmaya hazırsanız, bugün kaydolun  ve sihri hissetmeye başlayın.

En İyi Youtube Telifsiz Müziği Bulun ile alakalı içeriğimizin sonuna gelmiş bulunmaktayız. Aşağıdaki SSS kontrol edip daha detaylı bilgilere ulaşım sağlayabilirsiniz.

YouTube’da telifsiz müzik var mı?

YouTube Studio’daki Ses Kitaplığı’nda, videolarınızda kullanmak üzere telifsiz prodüksiyon müzikleri ve ses efektleri bulabilirsiniz . YouTube Ses Kitaplığı’ndaki müzik ve ses efektleri telif hakkı açısından güvenlidir. Ses Kitaplığı yalnızca YouTube Studio’da bulunur

Telifsiz müzikten para kazanabilir miyim?

Lisans sözleşmesi size bu içeriği ticari olarak kullanma hakkı verdiğinde, telifsiz veya Creative Commons içeriğinden para kazanabilirsiniz . Bazen hak sahipleri, ticari amaçlarla videonuzda kullanmak için içeriği oluşturan kişiye atıfta bulunmanızı veya satın alma kanıtı vermenizi ister

YouTuber’lar müziklerini nereden alıyor?

ouTuber’ların Fon Müziği Kullandığı YouTuber’lar
çoğu zaman videolarında bir çeşit stok, kitaplık veya ticari olmayan müzik kullanır . Prodüksiyon/kütüphane müziği, video içeriğiyle kullanılmak üzere tasarlanmıştır ve lisanslama kasıtlı olarak mümkün olduğunca basit, anlaşılır ve hızlı yapılmıştır.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir!

Instagram Canlı Yayın Para Kazanma

Instagram Canlı Yayın Para Kazanma

Instagram Canlı Yayın Para Kazanma yeni bir şey özellik değil. Henüz tüm kullanıcılara açılmayan bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir